Saldırıdan yaralı kurtulan Gün: ‘Buradan gidin’ diyip ateş açtılar

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Taloka köyünde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şenoba Belde Belediye Meclis üyesi ve parti yöneticisi Ahmet Gün, oğlu ve yeğeni dün saldırıya uğradı. Baba Gün, olay yerinde hayatını kaybederken, oğlu Abdurrahim Gün yaralandı. Oğul Gün, tedavi için Amed’te bulunan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayağından aldığı kurşunla yaralanan Gün, ameliyat edildi. Sağlık durumu iyi olan ve bir hafta müşahede altında tutulacak olan Gün, yaşananları anlattı.

Kendi köylerine babası ve kuzeni ile odun toplamaya gittiklerini belirten Gün, odun toplarken korucu olan Enver Babat, Ömer Yarar, Sıddık Babat ve oğlu Ebubekir Babat’ın yanlarına gelip ‘Burası sizin değil, buradan gidin’ şeklinde söylemlerde bulunup tehditler savurduklarını dile getirdi. Bu nedenle aralarında çıkan tartışma sırasında üzerlerine silah doğrultularak ateş edildiğini, babası olay yerinde hayatını kaybederken kendisine ayağımdan yaralandığını aktardı.

JANDARMA 20-30 DAKİKA SONRA GELDİ

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, saldırının hemen ardından kuzeni Mahmut Gün’ün durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdiğini paylaşan Abdurrahim Gün, “Olaydan yaklaşık 20-30 dakika sonra jandarma olay yerine geldi. Köy yolu kötü olduğu için ambulans gelemedi. Jandarma bizi olay yerinden alarak, ambulansın geldiği yere kadar götürdü. Önce Şırnak Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındım ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildim. Burada ameliyat edildim. Yaralamadan kaynaklı sol ayağımda parçalanma var. Bir hafta gözlem altında tutulduktan sonra bir kez daha doktorlar ayağıma bakacaklar. Damarlarda bir sorun olup olmadığına dair durum o zaman netleşecek” dedi.

Maruz kaldıkları saldırıya dair henüz ifadelerinin dahi alınmadığını da söyleyen Gün, sadece sabah saatlerinde hastaneye iki sivil polisin geldiğini ve kendisine ‘Saldırıyı yapanlar kimdir? Tanıyor musunuz?’ şeklinde iki soru yönelttiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir