Meral Akşener’den Sinan Ateş paylaşımı: Adaleti eğip bükerek; her türlü ahlaksızlığı, suçu ve kirli çıkarı gölgeleyen bir anlayışa asla sessiz kalmayacağız

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastının bilirkişi raporuna ilişkin olarak, “İktidarın ülkemizde sebep olduğu yozlaşma, devletin her kurumunu sarıp sarmalamış. Yönetim boşluğu her türlü hukuksuzluğa alan açmış. Yani meydan boş kalınca hüküm de çakallara kalmış. Ama şunu hiç kimse unutmasın ki; çakalın özgürlüğü, aslan ayağa kalkana kadardır. Mafyaları, simsarları, uyuşturucu kaçakçılarını yüreklendiren bir sessizliği biz asla kabul etmeyeceğiz. Adaleti eğip bükerek; her türlü ahlaksızlığı, suçu ve kirli çıkarı gölgeleyen bir anlayışa asla sessiz kalmayacağız” dedi. 

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin olarak yürütülen soruşturma dosyasına giren bilirkişi raporundaki zaman çizelgesi, cinayetin üzerindeki sır perdesinin adım adım kalkmasını sağladı. Rapordaki çizelgeye göre, tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırmakla da suçlanan Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın telefonunun ‘arama, mesajlaşma ve internet arama’ trafiklerini gösteren zaman çizelgesi, Demirbaş’ın olay günü ve ertesinde eski MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları’nın Sinan Ateş’ten önceki genel başkanı Olcay Kılavuz ile görüştüğünü gösteriyor.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, X hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: 

“Geçtiğimiz yıl bugün, bu saatlerde, başkent Ankara’nın göbeğinde aşağılık bir suikast sonucunda Sinan Ateş’i kaybettik. Yani tam 1 yıl oldu… Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Rabbim; Ayşe kardeşime, Bengisu’ya, Banuçiçek’e ve tüm sevenlerine sabır versin… Geciken adaleti, zulüm olarak öğütleyen kadim bir devlet geleneğine sahipken; biz tam 1 yıldır bu korkunç suikastı düzenleyen gerçek faillerin cezalandırılması için çağrılar yapıyoruz. Ancak dün ortaya çıkan bilirkişi raporu maalesef bir kez daha gösterdi ki; İktidarın ülkemizde sebep olduğu yozlaşma, devletin her kurumunu sarıp sarmalamış. Yönetim boşluğu her türlü hukuksuzluğa alan açmış. Yani meydan boş kalınca hüküm de çakallara kalmış. Ama şunu hiç kimse unutmasın ki; çakalın özgürlüğü, aslan ayağa kalkana kadardır. Mafyaları, simsarları, uyuşturucu kaçakçılarını yüreklendiren bir sessizliği biz asla kabul etmeyeceğiz. Adaleti eğip bükerek; her türlü ahlaksızlığı, suçu ve kirli çıkarı gölgeleyen bir anlayışa asla sessiz kalmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni vicdanın köreldiği ve adaletin geciktiği bir zihniyete asla teslim etmeyeceğiz. Nasıl ki hakikatlerin bir gün ortaya çıkmak gibi çok güzel bir huyu varsa; biz de Sinan Ateş’i aramızdan koparan o hakikati aramaktan asla vazgeçmeyeceğiz…”

TIKLAYIN – Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir