Elon Musk’tan Kripto Yanlısı Politikacıya Destek!

X’in (eski adıyla Twitter) etkili başkanı ve baş teknoloji sorumlusu Elon Musk, şaşırtıcı bir şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’nin Cumhuriyetçi başkan aday adaylarından Vivek Ramaswamy’yi açıkça destekledi. Ramaswamy’nin kripto para birimlerine yönelik tutumunun olumlu olduğunu belirtmekte fayda var. Musk’ın övgüsü, Ramaswamy’nin Tucker Carlson’ın Tucker on Twitter podcast’inde yer aldığı ve teknoloji patronunun Ramaswamy’nin gelecek vaat eden bir aday olarak potansiyelini övdüğü bir röportaja yanıt olarak geldi.

Elon Musk, kripto para birimlerine ılımlı bakan adayı destekliyor

Ramaswamy sadece siyasi hedefleriyle değil aynı zamanda dijital finans ve kripto paralar konusundaki açık sözlü görüşleriyle de dikkat çekiyor. Miami’de düzenlenen son Bitcoin 2023 konferansında, başkanlık kampanyasının Bitcoin katkılarına açık olacağını duyurarak dalgalar yarattı. Bu hareket Ramaswamy’yi 2024 ABD seçim yarışında lider kripto para birimini kucaklayan ikinci aday olarak işaret ediyor. Konferans sırasında Ramaswamy, katılımcıları bir bağış portalına yönlendiren ve kampanyasına katkıda bulunmak için çeşitli yollar sunan bir QR kodunu tanıttı. Ramaswamy, 6.600 dolarlık katkı sınırına uyan bağışçılara, bir takdir göstergesi olarak özel bir nonfungible token (NFT) verileceğini açıkladı.

Bu karar, Bitcoin bağışlarını memnuniyetle karşılayan ilk ABD başkan adayı olan Robert F. Kennedy Jr’ın eylemleriyle paralellik göstermekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto para birimlerinin ülkenin finansal ortamını şekillendirmedeki artan öneminin altını çizmektedir. Ramaswamy’nin kripto yanlısı duruşu şüphesiz popülaritesini artırıyor. Ancak, aynı zamanda siyasi alanda benzer düşünen bireylerle bağlantılar kurmasını sağladı. Öne çıkan isimlerden biri, Ramaswamy’nin kripto varlıklara yönelik heyecanını paylaşan, Bitcoin dostu Florida Valisi Cumhuriyetçi Ron DeSantis.

Ramaswamy, yasal zorluklarla karşı karşıya

Bununla birlikte, Ramaswamy’nin siyasete yolculuğu zorluklarla dolu. Şu anda, kurucularından olduğu Strive Asset Management’ın eski çalışanları tarafından açılan iki dava şeklinde yasal engellerle karşı karşıya. İddialara göre bu eski çalışanlar, şirkette görev yaptıkları süre boyunca menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal etmeye zorlandıklarını iddia ediyorlar. Ramaswamy hem siyasi arenanın karmaşıklığı hem de karşı karşıya kaldığı yasal mücadeleler arasında gezinirken, gençlik coşkusu ve kripto para birimlerine verdiği açık sözlü desteğin karışımı dikkat çekmeye ve tartışılmaya devam ediyor. Elon Musk gibi isimlerin destekleri ve kripto varlıkların ana akım siyasi kampanyalarda giderek daha fazla kabul görmesiyle Ramaswamy’nin başkanlık teklifi, Amerika Birleşik Devletleri’nde teknoloji, finans ve siyasetin kesiştiği önemli bir dönüm noktası olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir