Özkaya’dan boşalan başkanvekilliği görevi için AYM Genel Kurulu’nda dün seçim yapıldı. Basri Bağcı, dokuz oy alarak salt çoğunluğu sağladı ve AYM başkanvekili oldu. Ankara adli yargı hâkim adayı olarak 1989’da mesleğe başlayan Bağcı, 2 Nisan 2020’de AYM üyeliğine seçildi, 6 Nisan 2020’de görevine başladı.
Related Posts
Bu hafta hangi yatırım aracı kazandırdı?
Bu hafta yatırım araçlarından borsa ve dolar kazandırdı. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 1,56 kazançla tamamladı.
Çılgın Türkler trafiği kitledi gazeteci mahsur kaldı
Avrupa Şampiyonası’nda yer alan Türkiye, Gürcistan’ı 3-1 yendi ve F Grubu’na galibiyetle başladı. Grubun diğer maçında Portekiz, Çekya’yı 2-1 mağlup etti ve 3 puanı hanesine yazdırdı. Mert Müldür, Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu’nun golleriyle …
Pamukkale’de termal su debisi 30 yılda 3’te 2 azaldı
UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan ve kentin önemli turizm merkezi Pamukkale’de DSİ ölçümlerine göre jeotermal sistemdeki termal su kaynaklarının toplam debisi 1993 yılında 450 litre/saniye iken günümüzde 150 litre/saniyeye düştü.