Murat Ağırel: Adalet yürüyüşü dışında Kılıçdaroğlu’nu sokakta gören yok, Akbelen başlangıç olabilirdi

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel, Akbelen’deki ağaç kıyımına ilişkin olarak herkese görev düştüğünü, muhalefetin sokakta siyaset yapması gerektiğini belirtti. 

Ağırel, Akbelen Ormanı’ndaki maden sahasını genişletmek için ağaç kesimi gerçekleştiren Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in DHKV (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Türkiye şubesinin üyesi olduğunu, eşinin de Ahmet Taner Kışlalı’nın yeğeni olduğunu belirtti. 

Kılıçdaroğlu’nun dün Akbelen’i ziyaret ettiğini hatırlatan Ağırel, şu ifadeleri kullandı:

“Vatandaşlar Kılıçdaroğlu’na kesim bölgesine beraber gitme çağrısı yaptı, ‘Bizimle ağaçlara sarılın’ dedi. Kemal Kılıçdaroğlu bu davete iştirak etmedi. Ayrılmak için araca bindiği sırada orman için direnenler tarafından ‘Arabaya değil, barikata’ sloganları atıldı.

Tepkiyi haklı buluyorum. Kılıçdaroğlu’nun da artık koltuğunda kalacaksa bu 22 yıllık talana karşı proaktif muhalefet yapması gerektiğini düşünüyorum. Bizler sermayeye hizmet etmek için yaşamıyoruz.

Halkı genel merkez koltuklarından, makam araçlarından dinleyerek değil onları sokaklarda arkasına alarak muhalefet yapmasını bilmesi gerekiyor. Adalet yürüyüşü dışında Kılıçdaroğlu’nu sokakta gören yok. Akbelen bunun için bir başlangıç olabilirdi. Ormanlarımızı korumak zorundayız. Artık her yaz 50 dereceleri göreceğiz. Kahire kuşağına mahkûm olacağız. Suyumuz azalacak. Toprağımız çölleşecek. Ekinlerimiz yetişmeyecek.” 

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu Akbelen’de: Ben boşuna mı, “5’li çeteler, milletin kanını emiyor” diyordum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir